ANIOŁKOWE GRANIE
31 stycznia 2025 r. miał miejsce koncert podsumowujący projekt edukacyjny „Aniołkowe Granie”. Zaproszono na niego podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci z rodzin zastępczych. W tym roku w projekcie, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Bielska-Białej, pan Jarosław Klimaszewski, uczestniczyło 9 szkół podstawowych: SP 1, SP 18, SP 29, SP 30, SP 33, SP 37, SP 39, SMS Rekord oraz SP 28, która była głównym koordynatorem przedsięwzięcia w mieście.
Każda z 9 szkół od września realizowała zadania wyznaczone w regulaminie projektu. Były to lekcje i warsztaty dotyczące tematyki rodzicielstwa zastępczego, skierowane do uczniów oraz ich rodziców. Każda szkoła przygotowała również paczki świąteczne dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci z rodzin zastępczych.
W koncercie swoje talenty pokazali uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. Mogliśmy podziwiać układy taneczne, grę na instrumentach oraz śpiew. Impreza była również okazją do podsumowania projektu, pokazania, jak wyglądała realizacja zadań w poszczególnych szkołach. Usłyszeliśmy hymn „Aniołkowego Grania” w wykonaniu dwóch klas naszej szkoły. Była także okazja do zabawy, którą przygotowała dla dzieci animatorka.
Na koncert przybył pan Jarosław Klimaszewski, Prezydent Miasta Bielska-Białej. Nie mogło zabraknąć pani Katarzyny Głowik-Jamróz, pomysłodawczyni projektu edukacyjnego „Aniołkowe Granie”.
Serdecznie dziękujemy sponsorom przedsięwzięcia: RETRO S.C. Tomasz Szymik, Piotr Nalborczyk CATERING SMAKI NATURY, Dom Weselny BARTEK Maciej Łusiński za przygotowanie poczęstunku.
Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 28.
20 grudnia 2024 r. miało miejsce świąteczne spotkanie w ramach projektu „Aniołkowe Granie”. Zostały na nie zaproszone dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 z Bielska-Białej. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, przedstawiając zimową inscenizację, po której wybrane klasy zaśpiewały kolędy. Następnie pojawił się Mikołaj wraz z pomocnikami. W te role wcielili się nauczyciele i pracownicy szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało się obdarować wymarzonymi prezentami aż 30 podopiecznych wymienionych placówek.
„Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat, upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat!”
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
„ANIOŁKOWE GRANIE”
Celem projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk szkół i placówek opiekuńczych. Działania projektu obejmują różnorodne inicjatywy: zajęcia edukacyjno- informacyjne z dziećmi, lokalne spotkania, spotkania rodziców placówek edukacyjnych z pracownikami pieczy zastępczej i inne.
Jednym z elementów projektu jest koncert dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, państwowych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych. Kolejnym elementem programu edukacyjnego „Aniołkowe Granie” jest w okresie Świąt Bożego Narodzenia zbiórka upominków dla dzieci z pieczy zastępczej oraz przekazanie ich przez przedstawicieli szkół.
Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach opiekuńczych.