MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Każde dziecko kończące szkołę podstawową powinno posiadać kartę rowerową. Szkolenie rowerzystów jest inwestycją w bezpieczeństwo. Najmłodszy uczestnik ruchu drogowego przygotowany do bezpiecznego poruszania się po drogach staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do zdobycia karty rowerowej, motorowerowej, a następnie prawa jazdy.

Miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej zaprojektowano z myślą o zastosowaniu możliwie jak największej ilości elementów oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, z którymi młody uczestnik ruchu drogowego spotka się na drogach publicznych. Zostało wyposażone w elementy architektoniczne odzwierciedlające rzeczywisty ruch uliczny, w tym: rondo, różnego rodzaju skrzyżowania, także z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy, przejścia dla pieszych, zakręty i przejazdy. Całość oznakowano znakami poziomymi oraz pionowymi wraz z sygnalizatorami drogowymi .

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z możliwości jakie oferuje miasteczko. Zajęcia na miasteczku ruchu drogowego mogą odbywać się w ramach grup zorganizowanych oraz indywidualnie.

Zajęcia grup zorganizowanych należy wcześniej uzgodnić z dyrekcją szkoły.

Szczegółowe informacje pod tel. 33 816 65 27.