SKKT „GRONICZKI”

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne Groniczki pod kierownictwem p. Marty Piwowarczyk rozpoczęło swoją działalność 1 marca 2003 r. Początkowo Koło liczyło 12 uczestników, lecz wraz z kolejnymi latami wzrastała liczba uczniów lubiących górskie wędrówki. Począwszy od 2003 r. Koło zaczęło ściśle współpracować z Miejskim Oddziałem PTTK w Bielsku – Białej oraz brać udział w organizowanych przez tę instytucję powiatowych rajdach, złazach oraz konkursach wiedzy turystycznej.

Do czerwca 2017 r. SKKT Groniczki zdobyło 18 pucharów w generalnej klasyfikacji wszystkich szkół uczestniczących w wyżej wymienionych rajdach oraz 25 wyróżnień indywidualnych (miejsca od pierwszego do trzeciego) we wspomnianych konkursach o tematyce turystycznej.

W 2009 r. SKKT Groniczki rozpoczęło współpracę ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Hałcnowa. Dzięki finansowemu wsparciu owej instytucji udało się zrealizować kilka edycji projektu turystycznego, pt. Dzieci, rodzice, dziadkowie na turystycznych szlakach. W ramach projektu społeczność lokalna wzięła udział w wielu atrakcyjnych wycieczkach i wyjazdach.

W 2011 r. Koło otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta jako jedno z najaktywniejszych bielskich kół.

Począwszy od roku szkolnego 2017/2018 SKKT Groniczki połączyło się z kołem turystycznym działającym przy Gimnazjum nr 6 (w związku z reformą szkolnictwa). Dzięki temu zwiększyła się znacznie liczba członków. Z tego też względu SKKT Groniczki będzie odtąd prowadzone pod kierownictwem p.Marty Piwowarczyk i p.Małgorzaty Stwory.

Od roku szkolnego 2023/2024 koło SKKT Groniczki działa pod kierunkiem p. Magdaleny Lazarko-Kalisty i p.Małgorzaty Stwory.