Klasa w terenie

Innowacja „Klasa w terenie” została napisana w oparciu o Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie" stworzony przez autorki innowacji (Anna Cebula i Ewelina Łojewska)
Innowacja zakłada, iż uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania o otaczającym ich świecie i nauczą się obserwacji przyrody.
Od października do maja uczniowie będą wykonywać wybrane przez nauczyciela zadania
1. Wycieczki .
2. Warsztaty przyrodnicze.
3. Lekcje na świeżym powietrzu.
Cele innowacji:
• poszerzenie wiedzy i umiejętności o otaczającym dziecko świecie;
• rozbudzenie w podopiecznych zainteresowań historią regionu i miejsca zamieszkania;
• kształtowanie postawy szacunku wobec innych;
• rozwijanie umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania;
• integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie;
• nauka przez zabawę.
Metody pracy:
• podające,
• działania praktyczne,
• problemowa,
• eksponujące.
Formy pracy:
• indywidualna
• grupowa
• zespołowa
Ewaluacja, wnioski, zalecenia na przyszłość:
W ramach ewaluacji wdrożonej innowacji prowadzona będzie obserwacja pracy uczniów. Pozwoli ona ocenić stopień realizacji założonych celów, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję
o ewentualnym kontynuowaniu innowacji w kolejnym roku szkolnym.

Innowacja realizowana jest przez klasy 1b - p. Agata Konieczna, 1d - p. Joanna Brzezińska i 2c - p. Magdalena Lazarko- Kalista.

Klasa w terenie - jesień w 1d