Szkolny konkurs "Picture Dictionary"

11-12-2020 10:57 z życia szkoły

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczno - językowy Picture Dictionary. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać kaligram, czyli słowo pisane obrazem. Kaligram polega na takim przedstawieniu wybranego słowa, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa. Wybrane słowo należało przedstawić w taki sposób, aby jego znaczenie było czytelne, a kolejność liter w wyrazie zachowana.

Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 i klasy 4-8. W sumie uczestnicy przesłali 47 prac, wykonanych różnymi technikami (aż 31 prac w kategorii klas 1-3 i 16 w kategorii klas 4-6). Dziękujemy za wszystkie prace, wybór był naprawdę trudny.

Jury postanowiło w dwóch kategoriach wiekowych przyznać następujące miejsca:

klasy 1-3:

I miejsce: Julia Krywult kl.1c

II miejsce: Michał Szymczak kl.2c

Julia Rogowska kl.3d

III miejsce: Piotr Kopacz kl.2a

wyróżnienie: Aleksandra Dudzik kl.3d

Amelia Pietryszyn kl.1c

Karol Faculak kl.1d

klasy 4-8:

I miejsce: Maja Piecuch kl.6c

II miejsce: Sandra Bagier kl.7c

III miejsce: Maja Krywult kl.6d

Rafał Jańcza kl.5b

wyróżnienie: Adrian Kacprzycki kl.4c

Julia Lonca kl.4a

Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Anna Zając

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.