Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki

Uczniowie naszej szkoły: Wojciech Rąba (5a), Karol Sobecki (4b) oraz Przemysław Wiśniewski (4b), napisawszy etap szkolny, zakwalifikowali się do etapu regionalnego konkursu „Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki”. 18 kwietnia wzięli oni udział w drugim etapie konkursu, który odbył się w siedzibie organizatora RODN „WOM” w Bielsku-Białej. Po części konkursowej uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach „Gwiazdy neutronowe, czarne dziury, fale grawitacyjne i promieniowanie kosmiczne w projekcie CREDO”, które poprowadził dr hab. Robert Kamiński z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. W trakcie warsztatów uczniowie zdobyli podstawowe informacje o pojęciach astronomicznych oraz dowiedzieli się jak również oni mogliby przyczynić się do badań promieniowania kosmicznego. Udział w wydarzeniu był wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym.