Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Rysowanie inspirowane muzyką – projekt na lekcjach języka polskiego

11-06-2024 14:18 z życia szkoły

10 czerwca uczniowie klas 5a i 5b zmierzyli się z nietypowym zadaniem podczas lekcji języka polskiego.

Po wcześniejszym przeczytaniu i omówieniu fragmentu tekstu Anny Czerwińskiej – Rydel, pt. Jaśnie pan Pichon, poświęconemu Fryderykowi Chopinowi, dzieci zostały poproszone o wysłuchanie Koncertu fortepianowego e- moll op. 11 autorstwa tego najwybitniejszego spośród polskich kompozytorów. W trakcie niemal 40-minutowego dzieła uczniowie stworzyli rysunek na zasadzie swobodnych skojarzeń z tym utworem.

Dzieło plastyczne inspirowane muzyką to fascynujący sposób na wyrażenie dźwięków za pomocą obrazów. A przy okazji – kształcenie umiejętności wyrażania własnych emocji.

W galerii znajdują się efekty prac uczniowskich :)