Program dla szkół

27-10-2020 11:58 z życia szkoły

Szkoła kolejny raz uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym „Programie dla szkół”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie.

W ramach programu na zajęciach w klasie 3d uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania. Poznali budowę piramidy zdrowego żywienia. Rozmawiali na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Wzorując się na twórczości Giuseppe Archimboldo stworzyli portrety z owoców i warzyw. Obejrzeli film i poznali ulubione przepisy świnki Miau na smaczne przekąski.

Link do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=U991XwmoYyw