Podsumowanie ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2025/2026 ”
22.06.2026 r. w kościele pw. NMP Królowej Polski odbyło się kolejne podsumowanie akcji „Pola Nadziei”. To już 22 edycja. Zaczęło się w roku 2004 – nasza szkoła chcąc dołożyć swoją cegiełkę do budowy bielskiego hospicjum, przez wiele lat aktywnie uczestniczyła w kwestach na rzecz Pól Nadziei. Hospicjum zostało otwarte 26.09.2016 r. w tym roku okrągła, dziesiąta rocznica otwarcia. W hospicjum stacjonarnym, fachową opiekę i wsparcie znalazło 1510 pacjentów. Praca i opieka wymaga wielu poświęceń i jest bardzo trudna. Do tego dochodzą wysokie koszty utrzymania placówki: 54 pracowników, leki, sprzęt, remonty, itp. NFZ pokrywa tylko 60% całości. Reszta pozyskiwana jest od darczyńców. W minionym roku w pomoc zaangażowało się 56 szkół z Bielska-Białej i sąsiednich gmin. Chęć pomocy była bardzo duża i przejawiała się w organizowaniu różnych akcji szkolnych i środowiskowych, np.: kiermasze świąteczne, loterie fantowe, jasełka, zbiórka makulatury, sprzedaż kalendarzy. Pozyskana w ten sposób kwota to: 306 630 zł. Bez pomocy i bezinteresownego wsparcia darczyńców, hospicjum nie mogłoby funkcjonować.
Nasza szkoła znalazła się w pierwszej „12”. Otrzymaliśmy puchar i podziękowanie dla wszystkich uczniów i ich rodziców za szczególne zaangażowanie w realizację programu „Pola Nadziei 2025/2026”. Wszystkich wolontariuszy i ludzi otwartego serca reprezentowała Kamila Luber z klasy 8c.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!


