Finał konkursu/projektu „Austria – Land, czyli wędrówka po Landach”, VIII edycja – Miasta
09.06.2026 r. odbył się II etap konkursu/projektu „Austria – Land, czyli wędrówka po Landach”.
Autorem projektu jest Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddziału Katowice – pani Małgorzata Bubik, koordynatorem projektu Wiceprezes PSNJN – pani Alina Konior.
Finał, do którego zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły: Krzysztof Bestwina, Marcel Bigaj i Bartosz Duśko z klasy 8b – odbył się w sali sesyjnej bielskiego Ratusza. Temat przewodni to stolica Austrii – Wiedeń. Program:
9.30 – Uroczyste powitanie uczestników, czyli 4 najlepszych drużyn z woj. śląskiego wraz z opiekunami
10.15 – stacje tematyczne i zmagania konkursowe uczniów, stacje dotyczyły: zabytków Wiednia, kuchni, terenów zielonych oraz podobieństwa i współpracy z naszym miastem – „Małym Wiedniem”
12.00 – prezentacja scenki w języku niemieckim – poszukiwanie słynnego Sachertorte
12.30 – przerwa na poczęstunek
13.15. – krótki spacer po naszym mieście wraz z przewodnikiem
14.00 – ogłoszenie wyników – drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce!
Gościem honorowym był konsul generalny Austrii z Krakowa.
Brawo! Gratulujemy!


