Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Finał konkursu/projektu „Austria – Land, czyli wędrówka po Landach”, VIII edycja – Miasta

09.06.2026 r. odbył się II etap konkursu/projektu „Austria – Land, czyli wędrówka po Landach”.

Autorem projektu jest Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddziału Katowice – pani Małgorzata Bubik, koordynatorem projektu Wiceprezes PSNJN – pani Alina Konior.

Finał, do którego zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły: Krzysztof Bestwina, Marcel Bigaj i Bartosz Duśko z klasy 8b – odbył się w sali sesyjnej bielskiego Ratusza. Temat przewodni to stolica Austrii – Wiedeń. Program:

9.30 – Uroczyste powitanie uczestników, czyli 4 najlepszych drużyn z woj. śląskiego wraz z opiekunami

10.15 – stacje tematyczne i zmagania konkursowe uczniów, stacje dotyczyły: zabytków Wiednia, kuchni, terenów zielonych oraz podobieństwa i współpracy z naszym miastem – „Małym Wiedniem”

12.00 – prezentacja scenki w języku niemieckim – poszukiwanie słynnego Sachertorte

12.30 – przerwa na poczęstunek

13.15. – krótki spacer po naszym mieście wraz z przewodnikiem

14.00 – ogłoszenie wyników – drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce!

Gościem honorowym był konsul generalny Austrii z Krakowa.

Brawo! Gratulujemy!