Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

O sztuce pisania ikon

29-11-2023 15:25 z życia szkoły

Sztuka pisania ikon jest ukojeniem dla zbolałej duszy i serca,

ucieczką w inny wymiar.”

Ikona – obraz o tematyce religijnej namalowany na drewnie, zachwycający bogactwem barw, misternie wykończony.

Uczniowie klas piątych na lekcji plastyki nie tylko dowiedzieli się o historii ikon, metodach ich pisania, ale też samodzielnie wykonali pierwszą ikonę w swoim życiu. Choć było to trudne wyzwanie, wymagające cierpliwości i wytrwałości, to efektami zaskoczeni byli sami artyści.

Swoje dzieła uczniowie postanowili wystawić na kiermaszu szkolnym.