"Klasa w terenie" klasa 1d

#klasa1d
#AsiaBrzezinska
#zadanie4
Wyjście w ciekawe miejsce.

🏰🏰🏰🏰🏰🏰🏰🏰🏰🏰

W ramach innowacji "Klasa w terenie" klasa 1d zrealizowała dziś kolejne zadanie-wyjście w ciekawe miejsce. Udaliśmy się do Zamku Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej na warsztaty "Etno odbicia-torba na zakupy".

🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨

Dzieci poznały cieszyński strój ludowy oraz jego elementy: m. in. kabotek, żywotek, napierśnik, zapinki (hoczki).
Zapoznaliśmy się z bogatą kolekcją zbiorów Muzeum oraz różnymi technikami ich wytwarzania. W części praktycznej dzieci opracowały własny wzór w oparciu o dostępne stemple inspirowane hoczkami wytłaczanymi lub odlewanymi. Zaprojektowaną kompozycję zastosowaliśmy na torbie na zakupy.

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

Teraz czekamy. Torby przez noc nabierają zamkowej mocy (tak naprawdę farba na torbie musi wyschnąć. Następnie wzór należy przeprasować i nic tylko użytkować).
Wykonane torby będą prezentem 🎁 dla najdroższych mam 💗 z okazji ich majowego święta, ale ciiiii...🤫
Ponieważ pogoda dopisała do szkoły wracaliśmy szlakiem spacerowym "Bajkowe Bielsko-Biała".
Wyjście edukacyjne sprawiło nam dużo frajdy i uznajemy za udane! Poniżej kilka zdjęć.