NIEBIESKIE IGRZYSKA

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, uczniowie naszej szkoły, wyrażając swoją solidarność z dziećmi autystycznymi, przyszli ubrani na niebiesko. Podczas lekcji, odbyły się również warsztaty i pogadanki przybliżające temat autyzmu.

W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w dedykowanych dla nich zabawach sportowych pod nazwą ,,Niebieskie Igrzyska”. Autorem tego pomysłu jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Celem obchodów Światowych Dni Autyzmu jest pozyskanie wiedzy na temat Autyzmu, ale nade wszystko wspólna integracja oraz rozwijanie i wzmacnianie więzi wśród rówieśników.

W dzisiejszej zabawie sportowej dominowały konkurencje motoryczne i sensoryczne, były wyścigi rzędów, tory przeszkód, biegi przełajowe. Całości towarzyszył dobry humor, dzieci otrzymały od naszej niebieskiej maskotki słodki poczęstunek. Przedstawicielom klas Dyrektor Szkoły – pani Małgorzata Wawrzuta wręczyła dyplomy uczestnictwa oraz medale.

,,Niebieskie Igrzyska’’ pokazały, że każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Sponsorem słodkości był ks. Piotr Konieczny. Dziękujemy również prezes PSKS „ Beskidy”- pani Renacie Zuber za maskotkę oraz udostępnienie sprzętu sportowego.

Wszystkim nauczycielom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do organizacji, bardzo dziękujemy.

Anna Satława,

Ksenia Więcek