Informacja dla rodziców uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

02-06-2021 12:35 ogłoszenia

Szanowni Państwo,

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w czerwcu nie odbędzie się tradycyjne spotkanie Dyrekcji, wychowawców i pedagoga szkolnego z rodzicami uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2021/2022 naukę w klasie pierwszej.

Przekazujemy Państwu niezbędne informacje:

1. Nauka odbywa się dwuzmianowo. W miarę możliwości dziecko jest kierowane na tę zmianę, na której uczy się starsze rodzeństwo z klas drugich i trzecich.

2. Świetlica szkolna jest czynna w godzinach: od 6.30 do 17.00.

3. Listy uczniów poszczególnych klas będą dostępne 1 września 2021 r. W miarę możliwości postaramy się uwzględnić Państwa prośby i życzenia dotyczące uczęszczania dziecka do danej klasy; prosimy o zgłaszanie grup dzieci chcących uczyć się w jednej klasie (nie więcej jednak niż czworo).

4. Pisemne prośby można wrzucać do skrzynki umieszczonej wewnątrz szkoły, przy wejściu głównym. Prosimy, aby informacja zawierała numer telefonu kontaktowego i podpisy rodziców wymienionych w prośbie.

5. We wrześniu będzie zorganizowane spotkanie z wychowawcą, który udzieli Państwu szczegółowych informacji dotyczących uczęszczania dziecka do szkoły.

6. Wyprawka pierwszoklasisty:

• Zeszyt w kratkę 16 kartkowy

• Zeszyt w wąskie linie (kolorowe) 16 kartkowy

• Blok rysunkowy z białymi kartkami

• Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami

• 2 bloki techniczne z białymi kartkami

• 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami

• Papier kolorowy samoprzylepny i zwykły (wszystkie bloki i papier kolorowy podpisane, umieszczone w podpisanej teczce)

• Kredki świecowe (podpisane)

• Farby plakatowe, akwarele, pastele mokre (podpisane)

• Pędzel cienki i gruby ( podpisane)

• Dodatkowe 2 teczki z imieniem i nazwiskiem dziecka

• Wyposażony piórnik (pióro ze stalówką – nie kulkowe, zapasowe wkłady, kredki ołówkowe, 2 ołówki, gumka, klej, nożyczki (dobrze tnące) z zaokrąglonym szpicem, strugaczka

• Strój gimnastyczny (biały podkoszulek, granatowe spodenki) umieszczony w podpisanym worku

• Strój galowy (biała koszula/bluzka, granatowe lub czarne spodnie/spódnica)

• Obuwie zamienne na jasnej gumowej podeszwie

• Podpisany worek na obuwie zamienne.

Z poważaniem,

Dyrekcja,