Gry z alfabetem

03-04-2024 20:52 innowacje z życia szkoły

Klasa 1b wykonała kolejne dwa zadania w ramach projektu "Literki w Akcji". Gra "Słomkowy Alfabet" to ciekawa forma edukacyjna, która wciąga uczniów w świat liter poprzez angażowanie ich umiejętności motorycznych, a także rozwija koordynację wzrokowo- ruchową oraz koncentrację uwagi i pracy pod presją czasu. Zadaniem dzieci było przemieszczenie liter za pomocą słomki do szablonu z wyrazami.

Drugie z zadań to "Sensoryczny Alfabet",  który stymuluje zmysły i rozwija zdolności manualne. Łączy elementy nauki z terapią sensoryczną. Dzieci na pomalowanych wcześniej papierowych talerzykach pokrytych mąka pisały litery i wyrazy podane przez nauczyciela.

Obydwa zadania były doskonałą zabawą, która jednocześnie pomaga w utrwalaniu poznanych liter.