Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

„Bądź i Ty bezpieczny”

W dniu 7 listopada  klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyło się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Organizatorami przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Akcja ma na celu przede wszystkim edukację dzieci, są na nim w zabawny i ciekawy sposób przedstawiane przepisy i zasady ruchu drogowego. Bardzo duża waga jest przykładana do wyrobienia w dzieciach nawyku korzystania z elementów odblaskowych. Głównym celem spotkania jest promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach. W programie imprezy przewidziano, m.in. pokaz filmu dla dzieci pod tytułem „Jak być bezpiecznym”, przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej przygotowany przez uczniów z Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Przemysłowego, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki. Poniżej fotorelacja.