2018/2019
II wycieczka w ramach projektu turystycznego: Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.
1 czerwca 2019 r. uczniowie z SP 28 wraz z rodzicami, dziadkami oraz opiekunami – p. Martą Piwowarczyk oraz p. Małgorzatą Stworą wybrali się na wycieczkę w piękny rejon Beskidu Żywieckiego. Trasa rozpoczynała się w miejscowości Glinka, prowadziła przez rozległe hale do bacówki na Krawców Wierchu oraz kończyła się w Złatnej.
Wyjazd należał do bardzo udanych: cały czas towarzyszyła nam fantastyczna pogoda oraz świetny humor.
I wycieczka w ramach projektu turystycznego 2019: Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach pod patronatem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Hałcnowa.
27 kwietnia 2019 r. uczniowie z SP 28 wraz z rodzicami, dziadkami oraz opiekunami – p. Małgorzatą Stworą oraz p. M. Piwowarczyk wybrali się na wycieczkę w piękny rejon Beskidu Śląskiego. Trasa rozpoczynała się w miejscowości Wisła-Czarne, prowadziła przez malowniczy szlak na Baranią Górę i schronisko na Przysłopie oraz kończyła się ponownie w Wiśle.
Wyjazd należał do bardzo udanych mimo trudności spowodowanych zimową aurą.
Wycieczka inaugurująca wiosenny sezon turystyczny 2019
30 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły a zarazem członkowie koła turystycznego Groniczki wraz z rodzicami oraz opiekunami – p. Martą Piwowarczyk oraz p. Małgorzatą Stworą wybrali się na wycieczkę w piękny rejon Beskidów, mianowicie do schroniska na Koziej Górze. Jak możemy przeczytać na stronie www.kozia.pl:
Schronisko jest usytuowane na jednym ze szczytów w Beskidzie Śląskim, w niedalekiej odległości od bielskich terenów rekreacyjnych „Błonia”, na wysokości 683m.n.p.m. Jego początki sięgają końca XIX wieku. Nieopodal dzisiejszego schroniska stała nieduża chata służąca leśnikom za schronienie. Dziś można zobaczyć jej pozostałości w niewielkiej odległości za schroniskiem. Budynek Stefanki takiej, jaką widzimy ją dziś został wzniesiony początkiem XX wieku przez Towarzystwo Popierania Turystyki i rozbudowany został w latach dwudziestych przez niemiecką organizację Beskidenverein. Dobudowano wówczas werandę i salę w kształcie rotundy. W tym samym czasie została także otwarta niezwykła atrakcja szczytu Kozia Góra – tor saneczkowy. Była to konstrukcja największa w Europie, liczyła 2200 metrów długości i 30 wiraży. Dziś niestety możemy podziwiać tylko jej kamienne fragmenty-ruiny… porośnięte mchem, zapomniane i nieznane przez najmłodszych turystów, a teraz bardzo potrzebne dla rozwoju sportu i turystyki w regionie.
Wyjazd należał do bardzo udanych: cały czas towarzyszyła nam fantastyczna pogoda oraz świetny humor.
Wycieczka do Fałatówki
24 listopada 2018 r. uczniowie SKKT Groniczki pod opieką p. M. Piwowarczyk oraz p. M. Stwory wybrali się do Muzeum Historycznego im. Juliana Fałata w Bystrej.
Popularna Fałatówka to muzeum o charakterze biograficzno – artystycznym. Mieści się w domu zamieszkiwanym przez artystę od 1910 roku (z niewielkimi przerwami) do śmierci w roku 1929. Wśród wyeksponowanych prac znajdują się obrazy olejne, kompozycje akwarelowe i litograficzne o tematyce myśliwskiej. Warte obejrzenia są także pamiątki z podróży Juliana Fałata dookoła świata w 1885 r.
Wycieczka była wyjątkowo udana również dzięki pani przewodnik, pracownikowi Fałatówki, która niezwykle barwnie i interesująco opowiadała o życiu i twórczości jednego z najlepszych polskich malarzy.
IV wycieczka w ramach projektu turystycznego: Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.
13 października 2018 r. uczniowie z SP 28 wraz z rodzicami, dziadkami oraz opiekunami – p. Martą Piwowarczyk oraz p. Małgorzatą Stworą wybrali się na wycieczkę w piękny rejon Beskidu Żywieckiego. Trasa rozpoczynała się w miejscowości Żabnica – Skałka, prowadziła przez Halę Boraczą, Halę Lipowską do schroniska na Hali Rysiance i kończyła w Złatnej – Hucie.
Wyjazd należał do bardzo udanych: cały czas towarzyszyła nam fantastyczna pogoda oraz świetny humor. Dodatkowymi atrakcjami były rewelacyjne buchty drożdżowe z borówkami w schronisku na Hali Boraczej.
Zapraszamy do galerii zdjęć!
III wycieczka w ramach projektu turystycznego: Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.
15 września 2018 r. uczniowie z SP 28 wraz z rodzicami, dziadkami oraz opiekunami – p. Martą Piwowarczyk oraz p. Małgorzatą Stworą wybrali się na wycieczkę w piękny rejon Beskidu Małego.
Trasa rozpoczynała się w Inwałdzie, prowadziła przez Ostry Wierch i Gancarz do schroniska na Leskowcu. Prawie 4-godzinne podejście należało do wyjątkowo wymagających. Niemniej jednak cała ekipa była przygotowana kondycyjnie. Trudną wędrówkę umilało „polowanie” na grzyby. Już przy ścieżce można było znaleźć stosy krągłych prawdziwków, podgrzybków i maślaków żółtych.
Trasa powrotna nie przysporzyła większych trudności. Po godzinnym zejściu dotarliśmy do Rzyków – Jagódek, gdzie czekał na nas autokar. Przyjechaliśmy do Hałcnowa w doskonałych nastrojach po znakomicie spędzonym dniu.
Zapraszamy do galerii zdjęć!