POCIĄG PO EUROPIE

Obecnie w edukacji wczesnoszkolnej zakres poznawania kultury państw europejskich jest realizowany w minimalnym stopniu. Wprowadzając innowację chcemy, żeby nauka była dla uczniów przyjemnością i zabawą, dzięki której poszerzą swoją wiedzę o innych krajach Unii Europejskiej. Poznawanie państw, ich tradycji i kultury z wykorzystaniem różnych źródeł informacji będzie sposobem na rozwinięcie zainteresowań kulturą europejską.

Innowacyjność naszego programu polega między innymi na poszerzeniu wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji społeczno-przyrodniczej o treści wykraczające poza podstawę programową; wdrażaniu do korzystania z wielu źródeł informacji, m.in. technologii informacyjno – komunikacyjnej; ciekawej alternatywie dla innych form spędzania wolnego czasu.

Naturalną cechą dziecka jest ciekawość. Chce poznawać świat wszystkim zmysłami by móc go doświadczyć jak najpełniej. Na tej zasadzie opiera się nasza innowacja.

Nasze zajęcia połączą naturalną chęć zdobywania wiedzy o świecie, która występuje u dzieci w tym wieku z prowadzonymi w atrakcyjnej formie spotkaniami, których model działania dodatkowo zachęci ich uczestników do próbowania, uczestniczenia i zdobywania informacji.

Podczas realizacji innowacji pedagogicznej zamierzamy aktywnie współpracować z “Punktem informacji europejskiej Europe Direct Bielsko-Biała”.                                                                                                                                                                                                                                                                       Magdalena Lazarko-Kalista, Anna Zając