GIMNASTYKA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNA W KLASACH 3

Projekt edukacyjny: „Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna w klasach III z elementami programu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.”

W klasie III a oraz III b w ramach projektu edukacyjnego w roku szkolnym 2015/16 prowadzona będzie gimnastyka korekcyjna połączona z nauką udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie podczas zajęć będą realizować 4 zestawy ćwiczeń korekcyjnych z uwzględnieniem ćw. asymetrycznych dla danej wady postawy. Oprócz ćwiczeń oraz gier i zabaw korekcyjnych , uczniowie nauczą się jak zachować się w miejscu wypadku, poznają „ łańcuch przeżycia”, będą wiedzieli co należy zrobić podczas omdlenia, czy utraty przytomności, jak zahamować krwotok lub opatrzyć oparzenie. Podczas ćwiczeń praktycznych nauczą się układać poszkodowanego w wypadku w pozycji bezpiecznej, a w ćw. z manekinem będą potrafili przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową. Wyposażenie apteczki, sposoby bandażowania , numery alarmowe to tylko niektóre z elementów programu , które uczniowie podczas tych zajęć będą zgłębiać. Każdy z tematów dotyczących udzielania pierwszej pomocy pojawiać się będzie podczas pierwszych zajęć w danym miesiącu, tak aby można było w ciągu pozostałych zajęć ćwiczyć nowe umiejętności, doskonalić poznane elementy.

mgr Ksenia Więcek