X Olimpiada Przedszkolaków

19-09-2020 11:29 z życia szkoły

W piątek 11.09.2020 r. oraz w poniedziałek 14.09.2020 r., w dwóch turach, odbyła się X Olimpiada Przedszkolaków na terenie szkolnego boiska SP28 w Hałcnowie, której organizatorem był PSKS „ Beskidy”.

Podczas tej sportowej imprezy dzieci z wszystkich grup przedszkolnych miały do pokonania 2 tory przeszkód ułożone na płycie boiska do piłki nożnej. Zadanie nie było trudne, ale wymagało koordynacji oraz zręczności wszystkich uczestników. Do pokonania były 2 tory sprawnościowe, różniące się poziomem trudności. Dzieci przeskakiwały przez różnej wielkości przeszkody, przechodziły pod płotkiem lekkoatletycznym, szły po ławeczce, obiegały materac, czy przechodziły przez koło hula – hop.

Uczestnicy zabawy na koniec zostali obdarowani słodkościami i wspólnie pozowali do zdjęć.

Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Urząd Miejski w Bielsku – Białej.

Nauczyciele wychowania - fizycznego