Warsztaty historyczne

15-06-2021 7:39 z życia szkoły

10 czerwca uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach historycznych dotyczących życia pierwszych Piastów w średniowiecznej Polsce.

Pan Wojciech Szlagura opowiedział o tym jak wyglądało uzbrojenie drużyn rycerskich naszych pierwszych władców, z czego składał się ekwipunek rycerza, jak byli ubrani poszczególni wojowie.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję przymierzyć kolczugę, czy pancerz a także potrzymać miecz i tarczę, które były pięknymi replikami prawdziwej piastowskiej broni.

Po wysłuchaniu informacji na temat uzbrojenia i życia w średniowiecznym grodzie, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, próbując trafić strzałami z łuku do tarczy.

Wiadomości zdobyte podczas warsztatów na pewno zostaną wykorzystane podczas lekcji historii i przyczynią się do lepszego zrozumienia okresu średniowiecza.

Ksenia Więcek