Tutoring rówieśniczy

W „Szkole z Klasą” pracujemy metodą tutoringu rówieśniczego. Metoda ta polega na tym, że bardziej doświadczony uczeń, tzw. tutor pomaga młodszemu bądź mniej doświadczonemu w jakiejś dziedzinie zdobyć pewne umiejętności. Dysponujemy w szkole „podłogą interaktywną”, ale nie wszyscy uczniowie, zwłaszcza młodsi, biorący udział w zajęciach świetlicowych, potrafili z niej korzystać. Trzy uczennice z klasy piątej podjęły się wyzwania i uczyły młodszych kolegów z klas I – III, na czym polegają zabawy dostępne z owego urządzenia. Śmiechu i dobrej zabawy było co nie miara.

Nasi niezłomni tutorzy, a właściwie tutorki, poświęcili swój wolny czas, aby ucząc, równocześnie uatrakcyjnić dzieciom czas spędzany w świetlicy szkolnej.