Przejdź do treści Przejdź do menu

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

18 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas 1-3. Uczniowie zaprezentowali piękną polską poezję – były to wiersze o Polsce oraz o naszych symbolach narodowych. Dodatkowo uczestnicy konkursu wraz ze zgromadzoną publicznością wspólnie wyrecytowali wiersz Władysława Brejzy pt. „ Kto ty jesteś?” oraz zaprezentowali utwór pt. „Co to jest niepodległość?”.

Jury w składzie: wicedyrektor p. Małgorzata Kowalczyk, p. Marta Piwowarczyk, p. Agnieszka Gawron oceniało dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację wiersza, tempo, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wiersze patriotyczne wygłoszone przez naszych uczniów zachwyciły jury.

Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

- w kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Natalia Mendroch kl.1c

II miejsce – Maria Łopatka kl. 1b

III miejsce – Maja Targosz kl. 1c

- w kategorii klas drugich:

I miejsce – Kacper Mrozek kl.2b

II miejsce – Wojciech Pawlak kl. 2c

III miejsce – Maria Płaska kl. 2c

- w kategorii klas trzecich:

I miejsce – Amelia Pietryszyn kl.3c

II miejsce – Kamil Płuciennik kl. 3d

III miejsce – Karol Sobecki kl. 3b

Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a wszystkim przybyłym na spotkanie serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy konkursu:

Izabela Pasternak

Monika Skuza-Piela