„Szanuj energię, chroń klimat”

Przekazywanie wiedzy na temat ekologii i uświadamianie dzieci o wpływie naszych działań na środowisko, nie tylko uczy je wrażliwości, ale także odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest Ziemia. Co więcej jest to niezbędne do kształtowania właściwych nawyków, które przełożą się na codzienne przyjazne naturze zachowania.

W listopadzie uczniowie klas 1-3 miały przyjemność gościć Panią Dominikę Dzidę, która poprowadziła warsztaty ekologiczne w ramach 14 edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”, organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Podczas zajęć bardzo duże zainteresowanie wzbudził samochód elektryczny. Dzieci miały okazję zobaczyć go z bliska, a przy okazji dowiedziały się, że samochody elektryczne minimalizują wydzielanie spalin do środowiska. Pani Dominika przeprowadziła pogadankę na temat smogu: jakie są jego przyczyny, jak wpływa na nasze zdrowie i jak temu przeciwdziałać. Rozwiązując łamigłówki i labirynty uczniowie utrwalili prawidłowe zasady segregacji śmieci. Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały grę ekologiczną.