Przejdź do treści Przejdź do menu

ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020 - PRZERWANY MARSZ

03-09-2019 20:05 imprezy i uroczystości

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „ Przerwany marsz….”, której współorganizatorami są: Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie „Dumni z  Polski”  oraz  Stowarzyszenie  „ Dzieci wojny w Polsce”. Kluczowym przedsięwzięciem  udziału  w akcji, było zaproszenie na uroczystość inauguracji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 honorowego gościa Pani Zofii Bąk, emerytowanej nauczycielki i wieloletniego wicedyrektora naszej szkoły. Pani Zofia, jako przedstawicielka starszego pokolenia, uczestnicząc w akademii, symbolicznie dokończyła przerwany przez wybuch II wojny światowej marsz do szkoły ówczesnej młodzieży. Jesteśmy wdzięczni za tę żywą lekcję historii.