Przejdź do treści Przejdź do menu

Rok Romantyzmu Polskiego

19-12-2022 13:09

W środę 14 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych zostali zaproszeni na niezwykłe spotkanie poświęcone twórczości Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza w Roku Romantyzmu Polskiego. Uczennice z klas ósmych: Patrycja Baltaza, Julia Wołczyk, Maja Piecuch, Martyna Śliwińska, Zuzanna Broda, Maja Krywult, Hanna Łabądź,  Zuzanna Dudek, Wiktoria Jaworska, Karolina Pośpiech, Patrycja Skiba, pod kierownictwem pani Sylwii Stanclik i pani Joanny Szlosarczyk zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom fragmenty dramatu „Balladyna”, „Dziady cz. II” oraz ballad „Lilije”, „Świtezianka”, „To lubię”, „Świteź”.

Dziewczyny, oprócz pięknej recytacji dzieł naszych wieszczów, miały okazję zaprezentować publiczności swój talent aktorski, wcielając się w bohaterów wspomnianych  wyżej utworów. Dzięki temu stworzyły niezwykłą atmosferę, pełną tajemniczości, niewyjaśnionych zdarzeń, mrocznych przestrzeni, zgodnych z duchem polskiego romantyzmu.