Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Rok Romantyzmu Polskiego

19-12-2022 13:09

W środę 14 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych zostali zaproszeni na niezwykłe spotkanie poświęcone twórczości Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza w Roku Romantyzmu Polskiego. Uczennice z klas ósmych: Patrycja Baltaza, Julia Wołczyk, Maja Piecuch, Martyna Śliwińska, Zuzanna Broda, Maja Krywult, Hanna Łabądź,  Zuzanna Dudek, Wiktoria Jaworska, Karolina Pośpiech, Patrycja Skiba, pod kierownictwem pani Sylwii Stanclik i pani Joanny Szlosarczyk zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom fragmenty dramatu „Balladyna”, „Dziady cz. II” oraz ballad „Lilije”, „Świtezianka”, „To lubię”, „Świteź”.

Dziewczyny, oprócz pięknej recytacji dzieł naszych wieszczów, miały okazję zaprezentować publiczności swój talent aktorski, wcielając się w bohaterów wspomnianych  wyżej utworów. Dzięki temu stworzyły niezwykłą atmosferę, pełną tajemniczości, niewyjaśnionych zdarzeń, mrocznych przestrzeni, zgodnych z duchem polskiego romantyzmu.