Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

26.04. w budynku nr 2 przy ul. W. Witosa, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowała klasa 7b oraz wybrani uczniowie z klas 8a, 8b, 8c i 6a. Uczniowie bardzo się starali, żeby przedstawienie przypomniało wszystkim jedno z ważniejszych wydarzeń kart naszej historii i pomogło uświadomić, jaką ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest Konstytucja. Konstytucję 3 Maja uchwalono w 1791 roku - była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Dała nadzieję na wyjście z upadku i zmian w kraju. Właśnie ten przekaz, chcieli podkreślić uczniowie, prezentując - bardzo przekonująco - program artystyczny. Był tradycyjny polski taniec - polonez, pełne treści wiersze, krótka scenka z mieszczkami, piękne wykonanie na saksofonie fragmentu melodii „Wiwat Maj, 3 Maj...”, wspólna piosenka podkreślająca nasze pochodzenie i poczucie tożsamości narodowej oraz „efekty specjalne” w postaci bębna i bijących dzwonów. Bardzo profesjonalny okazał się też solowy występ naszego kolegi z klasy 6a, który na forum pokazał, jak potrafi śpiewać.  Nad wszystkim czuwały nasze narratorki. Przedstawienie bardzo się podobało i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci publiczności.