Przejdź do treści Przejdź do menu

RAZEM NA ŚWIĘTA

17-12-2020 10:03 wolontariat z życia szkoły


W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „RAZEM NA ŚWIĘTA” nasza szkoła zrealizowała inicjatywy:

- POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE

Po raz kolejny wraz z Parafialno-Szkolnym Klubem Sportowym „BESKID” oraz Parafią p. w. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie organizowała  akcję „Pomoc Polakom na Wschodzie” - tym razem zbieraliśmy paczki mikołajowe dla polskich rodzin z Ukrainy. Akcja jest wyrazem pamięci o naszych rodakach, którzy na skutek zmian granic po II wojnie światowej znaleźli się poza terytorium naszego państwa, a ich sytuacja materialna w większości przypadków jest trudna.  

Jesteśmy dumni, że możemy pomagać. Dziękujemy!

- ŚWIĄTECZNY LIST DO BABCI I DZIADKA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i napisali listy do Babci, Dziadka – mieszkańców bielskich domów pomocy społecznej, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tego typu placówki bardzo często zamieszkują osoby, które nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby wesprzeć je dobrym słowem, a także okazać szacunek i zainteresowanie. Napisanie kilku ciepłych słów otuchy czy życzeń z okazji świąt i Nowego Roku przez dziecko, zwłaszcza w tym trudnym czasie, może stanowić ogromne wsparcie i motywację dla Seniora, jak również pozytywnie kształtować młodego człowieka, uwrażliwiając go na potrzeby innych ludzi. 

Pamiętajcie – dobro wraca :)