08-03-2022 14:33

"W piątek dobiegła końca pierwsza zbiórka darów na pomoc Ukrainie.

W obu budynkach szkolnych zebraliśmy wiele kartonów i toreb żywności, koców, pościeli, środków higienicznych, zabawek i wielu innych potrzebnych produktów.

Mobilizacja naszej społeczności szkolnej była ogromna, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Codziennie uczniowie przynosili paczki i paczuszki z darami, a wyznaczeni uczniowie dzielnie zbierali przyniesione dary od swoich kolegów ze wszystkich klas. Nierzadko rodzice przywozili większe podarunki pod samą szkołę, a nauczyciele, pracownicy szkoły i Dyrekcja czynnie brali udział w organizacji akcji, segregowaniu produktów i pakowaniu ich.

Na czas zbiórki klasa 3a i 3c korzystały z jednego boksu szatni, ponieważ drugi przeznaczony został na magazyn darów. To też jest pomoc, dlatego dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Widząc taką dobroć, mobilizację i tylu ludzi dobrej woli, nie można zwątpić w to, że dobro zwycięża.

Szkolne Koło Wolontariatu"