PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „ KATYŃ OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W kwietniu 2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pt.” Katyń ocalić od zapomnienia”. Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z represjami stalinowskimi wobec społeczeństwa polskiego w okresie II wojny światowej oraz pielęgnowanie pamięci o zbrodniach dokonanych w tym okresie.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas 5 - 8 z bielskich szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiły następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 25, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 33, Szkoły Podstawowej nr 28 i Zespołu Szkół Specjalnych.

Konkurs składał się z trzech kategorii:

• wiedza - test wiedzy o zbrodni katyńskiej

• praca plastyczna - wykonanie projektu znaczka z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej

• multimedia - wykonanie prezentacji na temat „kłamstwa katyńskiego”

Jury w składzie Danuta Rozner, Agata Banet, Bernadetta Moćka, Mateusz Dulak i Dariusz Bodzek nagrodziło następujące prace:

kategoria wiedzowa

I miejsce Weronika Sopicka SP nr 28

II miejsce Maja Frołow SP nr 28

III miejsce Vasyl Shevchenko SP nr 33

kategoria plastyczna

I miejsce Krzysztof Nawieśniak SP nr 25

II miejsce Igor Jonkowski SP nr 28

III miejsce Daiana Didushenko SP nr 9

wyróżnienie Nikola Sekuła SP nr 25

kategoria multimedialna

I miejsce Anna Bednarska SP nr 23

II miejsce Zofia Drąg SP nr 23

III miejsce Franciszek Gagat SP nr 3

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu. Opiekunowie nagrodzonych uczniów zostaną poinformowani o czasie i miejscu wręczenia nagród.

organizator konkursu

Dariusz Bodzek