Maraton czytelniczy

20-21 lutego odbyła się II edycja Maratonu czytelniczego dla uczniów klas 1-8. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

W tym roku sięgnęliśmy po czołowe pozycje należące do kanonu literatury klasycznej. Uczniowie klas starszych czytali na głos fragmenty Iliady, Odysei oraz Przygód Odyseusza, natomiast młodsze dzieci Mitologię oraz swoje ulubione lektury.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie oraz życzymy wielu wzruszeń płynących z czytania książek.