"Literki w akcji" - kwiecień

25-04-2024 17:58

Gra " Chwyć" to kolejna aktywność w ramach projektu "Literki w Akcji". Zabawa wymagała pełnej uwagi i szybkiego reagowania, co czyniło ją zarówno emocjonującym wyzwaniem, jak i świetnym ćwiczeniem na poprawę szybkości reakcji. Dodatkowo to ćwiczenie zdolności słuchowych, polegające na rozróżnianiu i reagowaniu na różne dźwięki. Zabawa rozwijała także umiejętność zdrowej rywalizacji wśród uczniów. Nauczyciel wypowiadał nazwy poszczególnych części ciała, które uczniowie mieli natychmiast wskazać obiema rękami.  Kiedy jednak padła nazwa wybranej głoski zadaniem uczniów było błyskawiczne uchwycenie karty z wybraną literą. Klasa 1 b doskonale się bawiła łącząc zajęcia ruchowe ze  znajomością liter.