Konkurs „Projekt z ZUS”

21-06-2024 14:30 konkursy

Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych z całej Polski wykonali prace konkursowe w ramach „Projektu z ZUS”.

Nasza szkoła, kolejny już raz, uczestniczyła w konkursie. Uczniowie mieli zadanie, które polegało na przygotowaniu pracy – filmu, plakatu lub komiksu – reklamującego i wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Komisja szkolna SP nr 28 wybrała najlepsze prace, a następnie przesłała je do Komisji Wojewódzkiej w Rybniku. Do ścisłego finału, czyli etapu centralnego zakwalifikowała się praca w kategorii KOMIKS, wykonana przez Hannę Orszulak i Milenę Strojek z klasy 8b, jako jedna z 12 najlepszych prac z całej Polski.

I MIEJSCE w kategorii KOMIKS – Hania Orszulak i Milena Strojek z klasy 8b

Dziewczyny wraz z opiekunem zostały zaproszone do bielskiego oddziału ZUS, gdzie w dniu 10.06.2024 r. odebrały zasłużoną nagrodę z rąk Dyrektora Oddziału ZUS w Bielsku – Białej – pana Marcina Tomeckiego: kartę podarunkową do księgarni „Empik” oraz dużą torbę przyborów szkolnych.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!!!