Konkurs „Projekt z ZUS”

20-05-2024 14:30 konkursy

Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych z całej Polski wykonali prace konkursowe w ramach „Projektu z ZUS”.

Nasza szkoła, już kolejny raz, uczestniczyła w konkursie. Uczniowie mieli zadanie, które polegało na przygotowaniu pracy – filmu, plakatu lub komiksu – reklamującego i wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Komisja szkolna SP nr 28 wybrała najlepsze prace, a następnie przesłała je do Komisji Wojewódzkiej w Rybniku. Do ścisłego finału, czyli etapu centralnego zakwalifikowała się praca w kategorii KOMIKS, wykonana przez Hannę Orszulak i Milenę Strojek z klasy 8b, jako jedna z 12 najlepszych prac z całej Polski.

Komisja konkursowa powołana przez pana Zbigniewa Derdziuka, prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oceni otrzymane prace pod względem poprawności merytorycznej i atrakcyjności przekazu oraz wybierze po jednej z każdej kategorii.

Zwycięzców poznamy 1 czerwca 2024 roku. Najlepsze projekty zostaną opublikowane na stronie ZUS.

Trzymamy kciuki!!!