Przejdź do treści Przejdź do menu

KINDER+SPORT ALTERNATYWNE LEKCJE WF

17-12-2019 20:05 imprezy i uroczystości

11 grudnia uczniowie z kl. 6a i 6c wzięli udział w Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem projektu jest lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i olimpijka – Monika Pyrek oraz prowadzona przez nią Fundacja jej imienia. Po zakończeniu kariery mistrzyni sportu inspiruje najmłodszych do aktywności, starając połączyć się to co najbardziej interesuje młodzież, czyli nowe technologie z aktywnością fizyczną.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić się na kilku stanowiskach interaktywnych. Były to między innymi stanowisko koszykówki  z wykorzystaniem systemu wspomagającego trening rzutowy, piłka nożna z system mierzącym siłę strzału, bieg sprinterski z wykorzystaniem fotokomórek do pomiaru czasu, stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,  test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Gościem specjalnym lekcji był Paweł Skóra, Mistrz Świata we freestyle football. Triki piłkarskie i niesamowite sztuczki z piłką to jego specjalność. Młodzież była zachwycona!