Innowacja Pedagogiczna „ Klasa w terenie" - podsumowanie

Innowacja Pedagogiczna „ Klasa w terenie” realizowana była w okresie od października 2023 do 27 maja 2024r. przez klasy 1b, 1d i 2c. Miała ona na celu promowanie edukacji na świeżym powietrzu i zachęcenie uczniów do "opuszczenia" murów szkoły, a także spędzenia czasu w terenie.  Wzbogacała proces dydaktyczny o elementy zabaw i aktywności poza klasą. Działania te pomagały w wykorzystaniu przestrzeni zewnętrznej jako naturalnego środowiska uczenia się – co sprzyjało rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów oraz ich aktywności fizycznej. To były fascynujące zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.