EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY „ZIELONO MI”

05-11-2019 20:18 osiągnięcia

Bardzo cieszymy się z sukcesu, jaki odniosły po raz kolejny nasze uczennice w ekologicznym konkursie plastycznym na eko bohatera literackiego pt. „Zielono mi” organizowanym w ramach przedsięwzięcia Jesienne Dni Książki Buczkowice 2019. W kategorii klasy I-III wyróżnienie zdobyła Julia Pasturczak z klasy III b a w kategorii klasy VII-VIII aż 5 uczennic zostało wyróżnionych. II miejsce zajęła Laura Nikiel z klasy VIII a, natomiast III miejsce przypadło Marii Konik z klasy VII d. Kolejne trzy wyróżnienia otrzymały Ewa Boguniowska i Maria Froń z klasy VIII b oraz Maja Walaszczyk z klasy VII c.

Organizatorem konkurs plastycznego był Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczkowicach. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 26 października 2019r. w budynku Sokolni w Buczkowicach. W rywalizacji wzięło udział łącznie 38 placówek oświatowych, opiekuńczych i ośrodków kulturalnych z terenu województwa śląskiego. Na tegoroczny konkurs wpłynęło łącznie 451 prac w 5 kategoriach. Spośród wszystkich nadesłanych prac plastycznych aż sześć z naszej szkoły zyskało uznanie szanownego jury. Tym bardziej jesteśmy dumni! Serdecznie gratulujemy!