Dzień bez plecaka

21-03-2024 17:29 z życia szkoły

Dzień bez plecaka” to wyjątkowa akcja, która już na stałe zagościła w naszej szkole. Pomysłodawczyni ogólnoświatowej akcji, amerykańska aktywistka Mongai Fankam, chciała zwrócić uwagę na to, że nie każdy ma równy dostęp do edukacji. Wiele dzieci musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich nawet na plecak.

21 marca włączyliśmy się do akcji jednocześnie świętując I Dzień Wiosny. Uczniowie mogli przyjść do szkoły bez tradycyjnych plecaków, ale ze wszystkimi potrzebnymi książkami, zeszytami i przyborami.

Kreatywność naszych uczniów nie zna granic. Wiele przedmiotów zyskało nowe zastosowanie, czego dowody można zobaczyć w fotorelacji.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.