DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

27 stycznia 2023 r. dotarła do szkoły znakomita informacja o polonistycznych sukcesach naszych uczniów. Tym razem uczestnicy ogólnopolskiego DYKTANDA (nie tylko) DLA MISTRZÓW, zorganizowanego przez Instytut Rozwoju Oświaty błysnęli wiedzą oraz umiejętnościami z  zakresu zasad pisowni obowiązujących w języku polskim.

Test został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich należało uzupełnić luki w dyktandzie. Z kolei w części drugiej trzeba było zaznaczyć właściwe odpowiedzi na 10 pytań testowych. Za poprawną odpowiedź uczestnik konkursu otrzymywał +1 pkt, a za błędnie udzieloną -1 pkt.

Wśród 1319 osób, które wzięły udział w konkursie, troje reprezentantów naszej placówki zdobyło zaszczytne laury:

• Milena Mazur z kl. 5a – 3. miejsce,

• Franciszek Kopaczka z kl. 4a – wyróżnienie,

• Antoni Dudaczyk z kl. 4b – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy utalentowanym wychowankom naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów!

Marta Piwowarczyk