Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Amicus certus in re incerta cernitur

09-01-2024 15:38 konkursy z życia szkoły

8 stycznia 2024 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacki pod hasłem Amicus certus in re incerta cernitur. Ta łacińska sentencja przypisywana Cyceronowi oznacza dosłownie Pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnym położeniu. Z kolei w wolnym tłumaczeniu: Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.

Konkurs był przeznaczony dla szóstoklasistów, których zadanie polegało na napisaniu opowiadania na wskazany temat.

Jury zdecydowało się na przyznanie następujących wyróżnień:

  1. miejsce: Marcel Bigaj, kl. 6b

  2. miejsce: Oliwia Sieńczak, kl. 6b

  3. miejsce (ex aequo) Lena Domeracka, kl. 6b oraz Julia Jędrzejko, kl. 6b.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!