Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

25 marca- Dzień Czytania Tolkiena

25-03-2024 19:55

Dzień Czytania Tolkiena jest obchodzony na całym świecie 25 marca, a został zainicjowany przez członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego w 2003 roku. Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników powieści mistrza fantasy.

Z tej okazji uczniowie klasy 6d, będący w trakcie omawiania lektury pt. „Hobbit”, postanowili w niezwykły sposób uczcić ten dzień. Klasa 6d od tygodnia przygotowywała się do obchodów, tworząc w grupach tolkienowskie krainy przemierzane przez hobbita, grupę krasnoludów oraz Gandalfa. Efekty pracy zostały zaprezentowane w sali nr 13. Ochotnicy wcielili się w powieściowe postacie. 25 marca do sali nr 13 zostały zaproszone wybrane klasy 6, a uczniowie 6d wraz z nauczycielem głośno odczytali fragment powieści dotyczący spotkania Bilbo Bagginsa z Gollumem.

Klasa 6d spisała się fantastycznie, uczniowie stworzyli piękne plakaty i zadbali o kostiumy. Do pracy nad projektem zaangażowani byli wszyscy uczniowie. W galerii zdjęć można zobaczyć efekty ich pracy.