2022/2023

Listopad i grudzień to już świąteczne miesiące. Początkiem listopada wspominaliśmy tych, co odeszli, przybliżyliśmy dzieciom istotę przemijania na podstawie książeczki „Jesień liścia Jasia”. Na Święto Niepodległości dzieci wykonały piękne prace plastyczne, słuchały i śpiewały pieśni patriotyczne, poznawały symbole narodowe.

Grudzień przywitał nas mikołajkowo. Dzieci kolorowały skarpety na prezenty, wykonywały kartki świąteczne, choinki, bałwanki. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

W listopadzie jak co roku ogłosiliśmy konkurs „Aniołek na święta”. Wpłynęło przeszło 30 prac . Po grudniowym głosowaniu wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 1 - 2

I miejsce: Norymberczyk Hanna kl. 2b

II miejsce: Liro Martyna kl. 1d

III miejsce: Słomińska Natalia kl. 1d

Wyróżnienie: Szymczak Karol kl. 1c

Klasy 3 - 4

I miejsce: Kanik Malwina kl. 3d

Marszałek Milena kl. 3b

II miejsce: Stanisławski Maksymilian kl. 3a

Honkisz Emilia kl. 3b

III miejsce: Pietrowski Marcel kl. 4c

Jańcza Judyta kl. 3d

Wyróżnienie: Lasik Patrycja kl. 3b

Sędziak Wiktor kl. 3c

Zapraszamy do galerii.

Październik pokazał piękną, kolorową jesień. Słoneczne i ciepłe dni wykorzystaliśmy na zabawy na świeżym powietrzu. Tymczasem w salach świetlicowych organizowaliśmy różne ciekawe zajęcia i zabawy. Było słuchanie muzyki i poznawanie nowych piosenek. Do piosenki „W kasztanowym mieście” dzieci układały akompaniament oraz wykonywały ludziki, zwierzątka i łódeczki z materiałów przyrodniczych. Wysyp grzybów był widoczny również w świetlicy.

Były prace plastyczne, konstrukcyjne oraz ruchowe: sportowe na sali gimnastycznej oraz muzyczno – ruchowe.

W październiku ogłosiliśmy świetlicowy konkurs plastyczny „Jesienny las lub sad”. Wpłynęło bardzo dużo prac, a wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy pierwsze:

2 miejsce: Pietrowski Marcel kl. 4c

3 miejsce: Mikrut Marek kl. 4c

Wyróżnienie: Szewczyk Sandra kl. 5c

Serdecznie zapraszamy do galerii.

Świetlica - wrzesień

Witamy w nowym roku szkolnym 2022 / 2023. Naszym celem jest zapewnienie opieki uczniom w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie przebywający na świetlicy biorą udział w licznych zabawach, konkursach czy zajęciach artystycznych.

Początkiem września skupiliśmy się na tematach związanych z bezpieczeństwem zarówno w drodze do i ze szkoły, jak również bezpieczeństwie podczas zabaw w sali świetlicy, sali gimnastycznej, na boisku, placu zabaw i miasteczku ruchu drogowego. Równocześnie wspominaliśmy minione wakacje. Często wychodziliśmy na gry i zabawy na boisko szkolne i plac zabaw.

W drugiej połowie września powitaliśmy jesień piosenką „Jarzębina”. Przy dźwiękach piosenek jesiennych dzieci świetnie bawiły się i tańczyły. Z zebranych podczas spaceru liści dzieci wyklejały Panią Jesień, a wspominając jesienne zbiory w sadzie „zebrały” kosz owoców. W pochmurne dni dużym powodzeniem cieszyły się różnego rodzaju klocki konstrukcyjne oraz bilard.

Zapraszamy do galerii.