Przejdź do treści Przejdź do menu

2021/2022

Świetlica szkolna - październik

Kolejny miesiąc w naszej świetlicy obfitował w różnorodne zajęcia przygotowywane dla naszych podopiecznych. Piękna polska jesień pozwoliła nam w pełni wykorzystać ciepłe dni na boisku szkolnym i placu zabaw. Natomiast w naszych salach odbywały się zajęcia muzyczne, plastyczne i czytelnicze. Uczniowie poznali nowe piosenki "Kap, kap, krople deszczu łap" oraz "Jesień deszczem malowała" i uczyli się tworzyć do nich akompaniament. Wykonaliśmy  także piękne jesienne prace plastyczne z użyciem zebranych na spacerach liści. W ramach projektu "Świetliczaki na tropie zagadek" zapoznaliśmy się z tematem "Rekordy zwierząt"- poznaliśmy wszystkich naj.... świata zwierząt. W ramach współpracy z biblioteką szkolną nasi uczniowie wzięli także udział w cyklu zajęć " Szkolne przygody swojaków". Pod koniec miesiąca odbył się w świetlicy "Szkolny konkurs recytatorski" w którym wzięli udział uczniowie młodszej grupy wiekowej. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie nam listopad.  

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

Świetlica szkolna - wrzesień

Witamy serdecznie w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022. 

Chcemy, aby nasza świetlica była miejscem wypoczynku, zabawy, nauki i rozwijania zainteresowań. Życzymy naszym uczniom sukcesów w nauce, energii i siły do podejmowania nowych zadań. 

Pierwsze dni w świetlicy upłynęły nam pod znakiem zasad jakich należy  przestrzegać na terenie szkoły, a także w drodze do niej, na boisku oraz placu zabaw. Dzieci zapoznały się z Regulaminem Świetlicy oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie szkoły w związku z Covid - 19. "Jesień, jesień, co nam dziś przyniesie?" - słowami tej piosenki dzieci przywitały nową porę roku. Przez cały kolejny tydzień uczniowie wykonywali prace związane z tą porą roku, uczyły się inscenizacji do wiersza "Na straganie", oraz akompaniamentu do jesiennych piosenek. Zajęcia cykliczne jakie odbyły się w tym miesiącu to codzienne czytanie w grupach, zajęcia sportowe na sali i boisku, zajęcia z ogólnopolskiego projektu "Świetliczaki na tropie zagadek" w ramach którego zrealizowaliśmy tematy "Gdzie jest biała dama?" - czyli zamki w Polsce i "Gdzie jest zwierzę?" - czyli zjawisko mimikry. W świetlicy obchodziliśmy również "Światowy Dzień Kropki".

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

Nauczyciele świetlicy