25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszej szkole biblioteka przygotowała zajęcia związane z obchodami tego święta. Uczniowie klas drugich zostali poproszeni o przyniesienie swoich ulubionych misiów. Przez cały tydzień można było oglądać piękną wystawę pluszaków. Na zajęciach dzieci oglądały prezentacje o Misiach i odgadywały ich imiona: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Miś Yogi, Baloo, Boo Boo, Gumisie, Trzy Misie i in. Wysłuchały fragmentu książki o przygodach Misia Uszatka i oglądały bajki o Colargolu. Na zakończenie przygotowały plakat o Misiach z bajek.

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Czytelniczego

W dn. 18 października 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas 4 – 6.

Uczniowie zaprezentowali fragmenty znanej powieści H. Sienkiewicza Quo vadis, pięknie wpisując się w tradycyjny już projekt ogólnopolski – Narodowe Czytanie. Pojawiły się znakomite interpretacje oddające atmosferę dzieła polskiego noblisty. Jury miało niemały problem, aby wyłonić laureatów. Ostatecznie podjęto następujący werdykt:

1. miejsce – Martyna Giełtowska, kl. 5c

2. miejsce (ex aequo) – Martyna Kania, kl. 6b

oraz Zuzanna Buryan, kl. 6c

3. miejsce – Maria Komędera, kl. 5b

wyróżnienie – Klaudia Matlak, kl. 4c

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

koordynatorki konkursu:

Agnieszka Gawron,

Małgorzata Kowalczyk,

Marta Piwowarczyk

Czego boją się ojcowie uczniów klas czwartych

„Niedziela, 25.05

Grzegorza, Urbana

Papiszon od rana był w złym humorze. Kazał Miziołkom sprzątać pokój, pogonił mnie od telewizora, a Kaśce skonfiskował landryny przed obiadem. Mizioły próbowały pyskować, ale Papiszon był nieugięty.

- Tata? – zapytała Kaśka. – A ty się nie boisz, że przyjdzie po ciebie Ponury Bazyli?

- Taki potwór. On dokucza ojcom, którzy krzyczą

na własne dzieci – odpowiedziała moja siostrunia.

Widocznie tata się boi, bo już nie krzyczy. Ale landryn nie oddał.”

fragment „Dynastii Miziołków” autorstwa Joanny Olech

Urodziny Kubusia Puchatka

Dnia 19 i 20 października 2015 w bibliotece szkolnej odbyły się Urodziny Kubusia Puchatka.

W czasie spotkania uczniowie klas pierwszych zapoznały się z historią autora Alana Aleksandra Milne. Poznały fragment książki pt: „Kubuś Puchatek”. Dzieci przypomniały przyjaciół Kubusia Puchatka: Krzysia, Maleństwo, Tygryska, Prosiaczka, Królika, Kłapoucha oraz Hefalumpa.

Dzieci obejrzały również fragment filmu rysunkowego pt: „ Kubuś i Hefalumpy”. Przygody gromadki przyjaciół wywołały na buziach dzieci uśmiech.

Uczniowie naszej szkoły czytają książki

We wrześniu uczniowie kl. 3d omawiali na lekcjach lekturę pt. „O psie który jeździł koleją”. Wspólnie przeczytaliśmy wybrane, wzruszające fragmenty. Opowiadaliśmy o naszych, domowych ukochanych przyjaciołach – pieskach. Zrobiliśmy również kolorowe projekty lektury.