2008/2013

Warsztaty

W grudniu 2013 roku w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty wykonywania kartek świątecznych. Uczniowie klas trzecich licznie wzięli udział w zajęciach. W ich trakcie mogli samodzielnie wykonać kartki okolicznościowe na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Poznali różne techniki wykonywania kartek, samodzielnie ozdabiali, wycinali i przyklejali.

Urodziny Kubusia 2013

Dnia 23 października w bibliotece szkolnej Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej świętowały Urodziny Kubusia Puchatka.
W czasie spotkania zapoznały się z historią autora Alana Aleksandra Milne. Poznały fragment książki pt: „Kubuś Puchatek”. Polubiły się z przyjaciółmi Kubusia Puchatka: Maleństwem, Tygryskiem, Prosiaczkiem, Królikiem i Kłapouszkiem. Dzieci obejrzały również fragment filmu rysunkowego pt: „ Kubuś i Hefalumpy”. Przygody gromadki przyjaciół wywołały na buziach dzieci uśmiech.

Jak przystało na prawdziwe urodziny, na koniec dzieci poczęstowały się smacznym ciastem i tortem, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom.

24 października 2013 r. w naszej bibliotece uczniowie klas pierwszych świętowali 88 Urodziny Kubusia Puchatka oraz zostali pasowani na Czytelnika.
Na początku dzieci zapoznały się z autorem książeczki pt: „Kubuś Puchatek” p. Alanem Aleksandrem Milne, obejrzały jego portrety na mini pokazie slajdów. Poznały Misia Puchatka podczas czytanego przez panią bibliotekarkę fragmentu książki.

Następnie dzieci zapoznały się z pracą w bibliotece, sposobem wypożyczania książek i księgozbiorem dla najmłodszych. Aby dzieci mogły zostać czytelnikami naszej biblioteki musiały zapoznać się z „Prośbami książki”. Wszyscy pierwszoklasiści ślubowali, że będą dbać i szanować książki. Tekst ślubowania podpisali „własną krwią” – maczając paluszki w czerwonym atramencie i odbijając je pod tekstem. Następnie wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Mam nadzieję, że dzieciom się podobało i że często będą korzystać z naszego księgozbioru.

Urodziny Kubusia 2011

19 i 20 października 2011r. biblioteka szkolna zaprosiła uczniów grup 0a i 0b oraz klas I na wspólne świętowanie urodzin Kubusia Puchatka. Dzieci wysłuchały fragmentu książki A. A. Milne’go „Chatka Puchatka”, obejrzały urywek filmu pt: ” Kubuś Puchatek i przyjaciele”, kolorowały portrety Kubusia i jego przyjaciół oraz częstowały się „małym co nieco” Kubusia.
Został również rozstrzygnięty konkurs rysunkowy, pt: „Mój przyjaciel Kubuś Puchatek”. Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Mamy nadzieję, że uczniowie i nauczyciele dobrze się bawili na urodzinach tego sympatycznego Misia.

Konkursy

Biblioteka szkolna przeprowadziła następujące konkursy szkolne:
Konkurs historyczny pt: „Poczet królów Polski” , w którym brali uczniowie klas 5 -6. Polegał on na wylosowaniu i opracowaniu wg ściśle określonego schematu sylwetki jednego z królów.

Wyniki:
III miejsce : Alicja Posker i Klaudia Rostkowska
II miejsce: Nikodem Słowiński
I miejsce: Barbara Badura, Mateusz Dziuk i Mateusz Świerczok .

Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Gimnazjum nr 4 oraz Szkołę Podstawową nr 13. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała się Agnieszka Olma. 

Pasowanie na czytelnika 2011

W dniu 4 lutego 2011 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej. Odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników. Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki o bibliotece, godzinach otwarcia, zasadach wypożyczania książek i regulaminach.
Uczennice klasy V b przygotowały przedstawienie pt: „Urodziny Kopciuszka”, w którym w humorystyczny sposób przypomniały uczniom o zasadach obchodzenia się z książkami. Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę czytelnika i podpisali się pod przyrzeczeniem. Dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki.

Bibliotekarz, Agnieszka Gawron
Urodziny Kubusia Puchatka – 2010

12 października 2010 r. biblioteka szkolna i filia Książnicy Beskidzkiej w Hałcnowie wraz z uczniami grup 0 A i B oraz klas I świętowali urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne, obejrzały urywek filmu pt: ” Kubuś Puchatek i Hefalumpy”, kolorowały portrety Kubusia i jego przyjaciół oraz częstowały się „małym co nie co” Kubusia.

Został również rozstrzygnięty konkurs rysunkowy pt: ” Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Informacja!
Koło Miłośników Książki zaprasza chętnych na zajęcia w środę o godzinie 13.50. Poza tym biblioteka prowadzi zajęcia pt: „Godzina bajek”, które mają miejsce w poniedziałki i środy o godzinie 11.50.
Mamy nadzieję, że uczniom i nauczycielom podobało się.

Pasowanie na czytelnika 2010

20 stycznia 2010 r. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na Pasowanie na czytelnika. Uroczystość tą przygotowały uczennice klasy VI b i c. Na początku dzieci obejrzały krótkie przedstawienie omawiające do czego służą książki i w jaki sposób należy się z nimi obchodzić. Dzieci podpisały regulamin, na którym zapisane były zasady dbania o książki oraz wypożyczyły pierwszą książkę.

Wszystkim pierwszakom życzymy miłych chwil z książką.

Urodziny Kubusia Puchatka – 2009

20 października 2009 r. biblioteka szkolna i filia Książnicy Beskidzkiej w Hałcnowie wraz z uczniami grub 0 A i B oraz klas I świętowali urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne, obejrzały urywek filmu pt: ” Kubuś Puchatek i hefalumpy” oraz częstowały się „małym co nie co” Kubusia. Na koniec otrzymały kartki do kolorowania z postaciami przyjaciół Puchatka.

Mamy nadzieję, że uczniom i nauczycielom podobało się.
Bibliotekarz, Agnieszka Gawron

                                                                                                                                                                                Dzień Kubusia Puchatka                                                                                                                                                                             

27 października 2008 r. biblioteka z filii Książnicy Beskidzkiej i biblioteka szkolna zaprosiła na urodziny Kubusia Puchatka pierwszaki. Na spotkaniu został wyświetlony film o Kubusiu Puchatku, panie wychowawczynie czytały fragm. książki, oraz rozwiązano wcześniej przeprowadzony konkurs pt: ? Przyjaciel Kubusia Puchatka?.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Arek Wawrzuta kl.1c
II miejsce:Justyna Żaczek kl.1b
III miejsce:Paweł Lassak kl. 1c
Wyróżnienia otrzymali:
Mikołaj Kubica kl. 1c
Ala Czauderna kl. 1c
Mateusz Waluszek kl. 1b
Julia Olma kl.1a
Dominik Michnowicz kl. 1c
Dawid Rzyman kl.1c
Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem i poczęstowały się misiowym wafelkiem zamoczonym w miodku.
Bibliotekarz: Agnieszka Gawron

Wystawa „Pocztówka wczoraj i dziś”

Od 8-19 września 2008 r. w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę pt: „Pocztówka wczoraj i dzisiaj”. Wystawę wypożyczono ze zbiorów specjalnych Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Na oglądanie wystawy zostały zaproszone wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Dla niektórych była to bardzo interesująca lekcja historii.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              W grudniu 2007r. biblioteka naszej szkoły otrzymała pracownię Internetową przekazaną w ramach projektu Ministerstwa Edukacji „INTERNETOWE CENTRA INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ W BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH I PEDAGOGICZNYCH” (ICIM) współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Wyposażenie ICIM to 4 komputery i urządzenie wielofunkcyjne. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogą korzystać z Internetu, atlasu świata, słowników ortograficznych i powszechnej encyklopedii. Dziękujemy.