XXV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”

Date: Kwiecień 21, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

mountains-1662288_1920

W XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej, na który nadesłano około 6000 prac, jury doceniło talent naszych uczniów.
Celem konkursu było rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci i młodzieży szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na folklor i sztukę ludową. Ideą konkursu było również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na piękno otaczającej nas przyrody, naszą ” małą ojczyznę”, jej tradycje, życie codzienne i zmiany zachodzące w przyrodzie.
Swoje twórcze wizje uczniowie naszej szkoły przedstawili przy pomocy różnorodnych technik plastycznych: malarstwo, rysunek,wyklejanka oraz makieta.
 II miejsce otrzymał Michał Nowok
wyróżnienia: Emilia Wolny,Emilia Łaszczyk,Mariusz Mikrut.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w różnorodnych konkursach.
Anna Stachura