Aktualności

XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Czytamy lektury”.

Date: Maj 14, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

1523715096891

11 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej został zrealizowany

XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Czytamy lektury”.

 

Głównymi celami konkursu były: popularyzacja lektur szkolnych, sprawdzenie stopnia znajomości treści lektur i ich autorów, poszerzenie zasobu słownictwa dzieci oraz propagowanie aktywności i kultury czytelniczej poprzez korzystanie z biblioteki szkolnej.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I etap to test znajomości lektur, II etap to prezentacja, w której uczestnicy wykorzystując przygotowane rekwizyty, zachęcali do czytania i poznawania przygód bohaterów książek.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klasy 3b.
Dziewczynki wykazały się bardzo dobrą znajomością lektur: „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, „Piątka z Zakątka” K. Drzewieckiej, „Kubuś Puchatek” A. A. Milnego , „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego , „Calineczka” H. Ch. Andersena. Przygotowały również prace plastyczne przedstawiające bohaterów ulubionych książek.

Dziewczynki znalazły się w gronie laureatów, wróciły z konkursu z nagrodami i dyplomami za zajęcie:

III miejsca –Anna Talik,

IV miejsca – Julia Michałowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Wszystkich zachęcamy do czytania książek i równie pięknego reprezentowania naszej szkoły na forum miasta Bielska –Białej.

Janina Skwarło