Aktualności

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna na Stożek

Date: Październik 24, 2016 Author: admin Categories: Aktualności

20161022_135245

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna na Stożek

W dn. 22 października 2016 r. uczniowie z SP 28 oraz Gimnazjum nr 6, należący do kół turystycznych działających w obu placówkach wybrali się na wycieczkę zamykającą sezon jesienny a tym samym projekt Dzieci, rodzice, dziadkowie – razem na turystycznych szlakach.

Przypomnijmy, ów projekt był realizowany pod patronatem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Hałcnowa. Z ramienia obu wspomnianych szkół rolę głównych koordynatorów pełniły p. Marta Piwowarczyk i p. Małgorzata Stwora.

Trasa prowadziła z Wisły Głębce do schroniska na Stożku. Podejście należało do wyjątkowo forsownych. Trzeba było wykazać się dobrą kondycją, aby pokonać strome nachylenie szlaku. Jednak w schronisku czekała nagroda w postaci gorącej czekolady i innych smacznych przekąsek.

Po odpoczynku nasza ekipa ruszyła w stronę Cieślara i kolejnego schroniska – na Soszowie. Wędrówkę umilały szeleszczące pod stopami rdzawozłote liście i jesienna panorama Beskidu Śląskiego.

Ok. godz. 15.00 wszyscy uczestnicy wycieczki zameldowali się w Wiśle Jaworniku, gdzie na lekko zmęczonych turystów czekał autokar.

Do zobaczenia na szlakach wiosną 2017 !