Aktualności

Wycieczka do Fałatówki

Date: Grudzień 7, 2018 Author: admin Categories: Aktualności

752

        24 listopada 2018 r. uczniowie SKKT Groniczki pod opieką p. M. Piwowarczyk oraz p. M. Stwory wybrali się do Muzeum Historycznego im. Juliana Fałata w Bystrej.

         Popularna Fałatówka to muzeum o charakterze biograficzno – artystycznym. Mieści się w domu zamieszkiwanym przez artystę od 1910 roku (z niewielkimi przerwami) do śmierci w roku 1929. Wśród wyeksponowanych prac znajdują się obrazy olejne, kompozycje akwarelowe i litograficzne o tematyce myśliwskiej. Warte obejrzenia są także pamiątki z podróży Juliana Fałata dookoła świata w 1885 r.

         Wycieczka była wyjątkowo udana również dzięki pani przewodnik, pracownikowi Fałatówki, która niezwykle barwnie i interesująco opowiadała o życiu i twórczości jednego z najlepszych polskich malarzy.