artystyczne

Gratulacje dla Wiktora Olmy ucznia klasy 4c za zdobycie I-go miejsca konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej.


 Mamy kolejne osiągnięcia taneczne. Uczennice klasy 4b: Kinga Habdas, Oliwia Budniak, Anna Warecka oraz Magdalena Golec prowadzą bogatą działalność pozaszkolną tańcząc w klubie Cubana i odnosząc liczne sukcesy.

27 maja2017r. w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Ogólnopolskie Zawody Taneczne Dance Passion. Celem konkursu jest wspieranie młodzieży i dzieci w doskonaleniu swojej pasji, popularyzacja wszelkich form tańca, a także promowanie samego miasta Jastrzębia w środowisku tancerzy całego kraju. W poprzednich latach udział wzięło wielu utalentowanych pasjonatów tańca zapewniając wspaniałe emocje. Kinga Habdas tańczy w zespole Raptors Crew, którego trenerem jest finalista programu You Can Dance – Mikołaj Strzyż. Grupa debiutowała w Sosnowcu podczas Konkursu World Dance, zajmując zacne IV miejsce i tym samym znaleźli się w gronie jednych z najlepszych ekip tanecznych Crew w Polsce. Z pośród 14 grup tanecznych w kategorii Street Dance ( hip – hop, popping, locking, new age, house, break – dance), 9 – 11 lat zajęli I miejsce.

Oliwia Budniak ma już na swoim koncie sukces w konkursie międzynarodowym. Ostatnio wzięła udział w kolejnym – Dance World, który odbył się 28 maja w Żywcu i zajęła I miejsce indywidualnie w kategorii „Dancehall”, następnie II miejsce w duecie i III miejsce zespołowo – fomacja ” Flow Banda” również w tej samej kategorii.

Anna Warecka oraz Magdalena Golec zajęły II miejsce podczas Festiwalu Artystycznego,, Moja Pasja”” w Żywcu, w kategorii zespoły taneczne – taniec współczesny – zespół ,,Jazz Junior””.

Wszystkim uczestniczkom ww konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tanecznych sukcesów!!!


Miejski konkurs plastyczny”Pocztówka z Bielska-Białej „ DK Olszówka – Laureat Nadia Hankus

Szkolny konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”:

I m Martyna Nycz Klasa 4b

II m Martyna Wiercigroch Klasa 4b

III Monika Zieleźmik klasa 4b

wyróżnienia:

Klaudia Wróbel kl 5c

Natalia Czaplnik kl6b

Miejski konkurs plastyczny„Maska Karnawałowa” DK Olszówka: III m Joanna Kocur kl 5c

Szkolny konkurs plastyczny „Święty Brat Albert” organizator PSKS Beskidy:

Im Kliś Tomasz 4b

II m Miłosz Musiałek 6c

III m Kacper Gąsiorek 6b

III m Martyna Burda 6a

wyróżnienia Emilia Wolny 5c, Julia Jakubiec 5a, Mariusz Mikrut 3e


 

W V edycji Miejskiego konkursu plastycznego pt. Pocztówka z Bielska-Białej organizowanego przez Dom Kultury Olszówka nasza uczennica Nadia Hankus zdobyła wyróżnienie. Gratuluję i zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Anna Stachura

 

Uczniowie Naszej Szkoły mają liczne talenty i rozwijają swoje zainteresowania z wielką pasją. Śpieszymy zatem z radosną nowiną o sukcesie naszej uczennic!!!!!

W dniach 30 – 31 marca 2017r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu odbyła się XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów. Wiosna 2017″ pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca. Brały w nim udział zespoły i soliści z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Łotwy oraz Polski. Królowały: taniec, teatr, muzyka, śpiew, folklor i sztuka. Oficjalna Gala Laureatów miała miejsce 1 kwietnia. Uczennica klasy 4b – Oliwia Budniak – pod kierownictwem Pani Agnieszki Jarosińskiej, zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii : solo taneczne mini. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!

Informujemy, że właśnie ogłoszono wyniki z XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Mieszkam w Beskidach” pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs miał charakter w pełni otwarty. Dozwolone były w nim wszelkie formy wyrazu artystycznego, od szeroko rozumianej plastyki przez muzykę do prozy i poezji. Poświęcony był jednej tematyce – Beskidy.

W rywalizacji wzięło udział około 7 tysięcy uczestników z 308 placówek oświatowych Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wśród laureatów znalazła się uczennica Naszej Szkoły - Klaudia Pytlik z klasy 4b, która zajęła II miejsce. Prace należało wysłać do połowy stycznia, a oficjalne wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 24 kwietnia w Auli Towarzystwa Oświatowego im. M. Reja w Bielsku-Białej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Anita Nowy.


 

Konkurs plastyczny „Nadzieja w moim życiu” wyróżnienie Hanna Gala