Allegro - zes...

Zespół wokalny Allegro w roku szkolnym 2016 / 2017.

Czerwiec to czas podsumowania tego, co oczywiście najlepsze w naszej szkolnej rzeczywistości.

Rok szkolny 2016 / 2017 rozpoczęliśmy od zaproszenia, jakie skierował do nas oddział PTTK w Bielsku -Białej. Co roku we wrześniu obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki, w naszym mieście połączony z podsumowaniem konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Książnicy Beskidzkiej, a o oprawę muzyczną zadbał nasz zespół wokalny „Allegro” i solistka Aleksandra Bielewicz.

W październiku zespół wokalny zaprezentował program artystyczny podczas otwarcia miasteczka ruchu drogowego. W listopadzie wykonaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne w ramach XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznej, w którym nasza solistka Aleksandra Bielewicz zajęła I miejsce. 11 listopada świętowaliśmy razem z mieszkańcami Hałcnowa kolejną rocznicę odzyskania niepodległości prezentując program artystyczny na scenie Domu Kultury.

Zespół „Allegro” brał udział w XVII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, w którym zajęliśmy II miejsce. W styczniu gościliśmy w SP 23 w ramach XVII Międzyszkolnego Konkursu Kolęd – tym razem młodsza grupa (kl.3) zajęła w nim II miejsce, a nasz duet Julia Michałowska i Anna Talik – I miejsce.

8 czerwca był kolejną ważną datą dla naszego szkolnego życia. Uroczystość jubileuszu 110- lecia szkoły. Wielogodzinne próby przyniosły pożądany efekt. Brawurowo wykonane tańce i piosenki, połączone z piękną recytacją i barwnym występem przedszkolaków potwierdziły nasze wysokie umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Opiekun zespołu

Katarzyna Nowok


XVII Festiwal Piosenki „ O Złotą Nutkę” – mamy Srebrną Nutkę!!!


 

Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.”

Johann Wolfgang Goethe

 

Zespół wokalny „Allegro” pod opieką p. Katarzyny Nowok rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2005/2006.

Od początku swej działalności nastawiamy się na wspólne muzykowanie – nie tylko śpiew ale i taniec, czy grę na instrumentach. Choć to w tej pierwszej dziedzinie grupa uzyskiwała i uzyskuje świetne wyniki w konkursach organizowanych na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 4-6. Obecnie systematycznie uczestniczy w nich grupa 25 osób, mając możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania talentów wokalnych ale również podniesienia swej samooceny i motywacji. Od 10 lat systematycznie powiększa się liczba uzyskanych dyplomów i pucharów zdobytych w konkursach wokalnych. Zespół jest wielokrotnym laureatem konkursów kolęd, Przeglądu Pieśni Patriotycznej na etapie rejonowym i diecezjalnym, festiwalu „O złotą nutkę”. Braliśmy udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie, eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Będzinie, Międzyszkolnych Festiwalach Piosenki Turystycznej. Grupa występuje podczas akademii i uroczystości szkolnych , środowiskowych i organizowanego co roku festynu szkolnego. W bieżącym roku szkolnym nasz występ uświetnił spotkanie prezydenta miasta z działaczami turystyki w ramach Światowego Dnia Turystyki.